طب سنتی

کلا خانوادگی زدیم تو خط طب سنتی.بابا و مامان و داداش اینا و غیره حدودا یک سالی میشه که مرید دکتر روازادهشدنو سبک زندگیشونو تا حد زیادی تغییر دادن.من خیلی دیر با این قضیه کنار اومدم چون اونجوری زندگی کردن خیلی سخته.وقت و حوصله می خواد که منم که در جریان هستین چقدر هر دوشو دارم.اینه که از اونا اصرار و از ما انکار.ولی الان دیگه جدی جدی تصمیم گرفتم کم کم عادت ها و روش زندگیمو  به اون چیزی که دکتر می گه نزدیک کنم و این تغییرات رو این جا هم می نویسم که شما هم اگر دوست دارید استفاده کنید.

برای مثال با نمک شروع کردم.دکتر تاکید داره به استفاده از نمک دریا به جای نمک های موجود .

قبلش یه توضیحی بدم که بابای خودم در شرف راه اندازی مغازه عطاریش هست.90 درصد کارهاش انجام شده و حتی دو دوره آموزشی رو هم پیش خود دکتر تو تهران گذرونده که این دو دوره شامل مراحل تئوری و عملی میشه.یعنی حجامت و زالو انداختن و فسد رو هم یاد گرفته .شاید حدودا دو هفته دیگه مغازه شو باز کنه.یعنی من این چیز هایی رو که اینجا میگم از طریق بابام تهیه می کنم چون مطمئن هستم که بابا حسابی پرس و جو می کنه و بهترین جنس ها رو انتخاب میکنه.

در مورد نمک می گفتم.بهتره این رو هم اضافه کنم که مراقب نمک های قلابی داخل عطاری ها هم باشید

مورد بعدی روغن هست.که دکتر تاکید شدیدی رو این نکته داره که به جای روغن های نباتی موجود در بازار روغن زیتون یا کنجد رو جایگزین کنیم.که البته کمی گرون هست اما برای سلامتی این هزینه ها باید پرداخت بشه که در آینده ان شا... گذرمون کمتر به دکتر و بیمارستان و...بیفته.من خودم روغن کنجد رو ترجیح می دم چون خوشمزه تره و بد طعم نیست و موقع سرخ کردن دود نمیکنه.

واسه پوستم همونطور که قبلا گفته بودم از روغن بنفشه و همین طور یه کرم زیبایی که کاملا گیاهی هست و خود دکتر اون رو تو مطبش ارائه می ده استفاده می کنم.این کرم رو از طریق نماینده دکتر تو رشت تهیه می کردیم ولی از این به بعد چون بابا دیگه نمایندگیش رو گرفته مشکلی نداریم.واسه من که معجزه کرد حسابی.

البته یکی از همکارام جدیدا از روغن شتر مرغ برام تعریف کرد و منم سفارش دادمو برام آورد.امشب هم واسه اولین بار تستش کردم نتیجه شو بعدا می گم بهتون.روغنش مثل روغن های شترمرغ موجود در بازار نیست.چون اصله در واقع این آقا که روغن رو برامون آورده از دوستان همین همکارمه و خودش پرورش شترمرغ داره .

وای چقدر حرف زدماااا.امیدوارم به دردتون بخوره .سعی می کنم مطالبی که به نظرم مفید میاد رو براتون بزارم هر چند وقت یک بار.

/ 40 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شبش

[گل]سلام وبت خوبه

آرام

[گل]

طاهره

سلام تارا جون من موهام ریزش داره جلوش خیلی خالی شده به نظرت دکتر دارویی داره واسه من ؟

ناز

اصلا واسه همین طب سنتی یه که می خوام داروسازی بخونم:) باور کن من تا جایی که بتونم قرص نمی خورم. مثلا هر کس سردرد می گیره فوری دو تا قرص می خوره. در صورتی که خیلی از سردرد ها با خوابیدن خوب میشه و نیازی به قرص نیست:)

فهیمه

تارا جون چرا دیر به دیر آپدیت می کنی هی میام سر می زنم می بینم هنوز چیزی نزاشتی

بازیگوش

عزیزم چرا اینقده کمرنگ شدی و پستم که نمینویسی[ناراحت][ماچ]

سارا

سلام تارا جون خوبی منم چند وقت پیش یه مشکلی داشتم از طریق داروهای گیاهی حل کردم خیلی راضی بودم

ادریس

سلام امیدوارم موفق باشی تو زندگیت . دنیا اونقد آدم رو تکون تکون می ده حالمون بهمو خورد ازش

a n o o

تارايي کجايي؟ چرا آپ نميکني؟ از ديروز همش به فکرتم گفتم صبح که شد حتما بيام سراغت! خانوم خانوما کم پيدا شدي!!